Devatero pohádek

07.01.2018

Ve středu 3. ledna k nám do školy přijeli herci z Hradce Králové. Zahráli nám dvě pohádky od Karla Čapka. První pohádka byla o tulákovi a druhá pohádka byla o loupežníkovi Lotrandovi.

Já Vám budu vyprávět pohádku o loupežnickým synáčkovi Lontrandovi. Začalo to tak, že zazněl gong, jako v doopravdickém divadle. Byl jeden loupežník strašlivý Lotrando, který měl syna malého Lotrandíka. Loupežník Lotrando kradl a loupil. Jednou řekl synovi, že plůjde do školy, kde se naučí číst, psát, smrkat do kapesníku, jíst nožem a vidličkou. Malý Lotrandík nechtěl do školy, ale Lotrando ho tam přesto dal. Lotrandík se naučil, co se dalo, tak ho pustili domů.

Když došel Lotrandík domů, tak mu starý Lotrando řekl: "Jsem nemocný a tak musíš převzít řemeslo." Ještě než spočinul, tak mu daroval klobouk, plášť, šavli a bambitku. Také mu Lotrandík musel slíbit, že bude loupit a nikdy nebude pracovat. Avšak Lotrandík byl dobrák od kosti a loupení mu vůbec nešlo. Proto se z něho nakonec stal policista.

Vystoupení se nám všem moc líbilo a těšíme, že nás opět herci z Hradce Králové navštíví. Fotogalerii naleznete na tomto odkaze https://www.skolalichkov.cz/devatero-pohadek/.

Ina Kubaníková, 5. ročník